Zagrebacka artisticka skola puckog otvorenog ucilista Zagreb

ZAGREBAČKA ARTISTIČKA ŠKOLA počela je aktivno djelovati 20.9.1987. godine pri Centru za kulturu Maksimir na amaterskom, neformalnom nivou kao tečaj. Kroz godine svoga kontinuiranog djelovanja iz škole je izašlo preko 2000 odličnih artista koji danas plijene svojom kvalitetom.

Osnivanje ove artističke škole s formalnom naobrazbom samo je završno institucionaliziranje onoga što realno postoji u našem društvu kroz neformalnu naobrazbu punih 90 godina.

Cilj je Škole stvoriti samostalnog umjetnika koji prije predstave za vrijeme trajanja predstave i poslije nje ostavlja iza sebe trag zrelog profesionalca u svakom obliku.

Škola traje tri godine. Trenutno su otvorena umjetnička zanimanja: ILUZIONIST-ARTIST i ŽONGLER-ARTIST.
Polaznici nastave stječu različita znanja iz artističkih umjetničkih izraza upoznajući cijeli spektar ne samo svijeta cirkuskog artizma nego i ostalih vrsta umjetničkih izraza. Imperativ je potenciranje širokog stvaralačkog mišljenja rješavanjem problemskih zadataka te osvještavanjem osjetilnih perceptora kroz proučavanja sistema i principa artizma u praktičnom i teoretskom radu.

Članak iz Večernjeg lista:

Rješenje Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta:

IluzionistŽongler

Stručno mišljenje Agencije za strukovno obrazovanje odraslih:

Stručno mišljenje